Haber

Wagner’in kurucusundan Rus oligarklarına ve Sergey Shoigu’ya baraj

Rus güvenlik şirketi Wagner’in kurucusu Yevgeniy Prigojin, Telegram kanalında paylaştığı videoda Ukrayna’daki savaşa ilişkin açıklamalarda bulundu.

“BUNLARIN HEPSİ BU KADAR”

Prigojin, Rus ordusunun Zaporijya ve Herson yönüne doğru çekildiğini, Ukrayna ordusunun da Rus ordusunu püskürttüğünü iddia etti. Devlet olmadığı için askeri başarı yok. Gün boyu ’60 leopar, 3 bin düşman askeri imha edildi’ açıklamaları duyuyoruz. Bunların hepsi saçmalık.’ sözlerini kullandı.

“RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI BAŞKANI VE HALKI KANDIRDI”

Prigojin, Rus yetkililerin söylediğinin aksine Ukrayna’nın Donbas’ı bombalamadığını, sadece mevzilere ateş açtığını söyledi. Ukrayna, NATO ile birlikte Rusya’ya saldırma niyetinde değildi. Rusya Savunma Bakanlığı, ‘Ukrayna saldıracak’ diyerek Cumhurbaşkanı’nı ve halkı kandırdı.” söz konusu.

SOYGU “AKIL HASTANISI” DEDİ

Prigojin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu da savaşla ilgili olarak eleştirdi, ” Savaş, yalnızca “bir avuç yaratığın” zafer kazanması ve terfi etmesi için gerekliydi. Savunma Bakanına mareşal unvanının ve Rusya Kahramanı unvanının ikinci yıldızının verilmesine ilişkin kararname çoktan hazırlandı. Her şey akıl hastası bir kişinin tabutta yatarken bu yıldızın yanındaki yastığa konması içindi.dedi.

Prigojin, Ukrayna savaşı ” Rusya’yı fiilen yöneten oligarklariçin de gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu